Môžete v zime izolovať penou?

Otázka o možnosti striekania izolácie počas zimy sa javí veľmi často, ale neexistuje jednoznačná odpoveď.

Viac informácií je potrebné na jednoznačné určenie, či môžete v zime aplikovať penu pri mínusových teplotách. Základnou otázkou v tomto prípade je špecifikovať tieto prvky ako:

  • typ polyuretánovej peny (otvorené bunky alebo uzavreté bunky).

Treba zobrať do úvahy tieto aspekty :

  • model peny alebo vlastnosti špecifického materiálu
  • teplota vzduchu, teplota okolia
  • teplota povrchu, na ktorý aplikujeme izolačnú vrstvu
  • Teplota okolia v zimnom období

Ak sa puzdro týka izolácie podkrovia s penu s otvorenými bunkami, potom je všetko celkom jednoduché, je potrebné zabezpečiť správnu teplotu, aby vyhovela požiadavkám výrobcu materiálu, ale vo väčšine prípadov je možné aplikovať Izoláciu penou aj v chladnejších obdobiach je možné aj zimných mesiacoch.

Ak chcete účinne izolovať podkrovie môžete pred aplikáciou vyhrať miestnosti ktoré sa budú izolovať ( predídete vyšším spotrebam). Dôležité je výhrievať  interiér zariadenia a kontrolujte teplotu povrchu, na ktorý sa aplikujeme pena . Doporučujeme  používať na kontrolu teploty teplomery a termovízne kamery. Máme tiež ohrievače, ktoré sú schopné zaručiť vhodné teploty v krátkom čase.

S vonkajšou izoláciou je však potrebné zaobchádzať inak. Väčšina spoločností nevykonáva izoláciu s uzavretými bunkami v zime. Existujú však také peny, ktoré sa môžu aplikovať dokonca pri teplote -7 ° C. Takýto materiál je však z finančných dôvodov drahší a nie každý sa chce v takýchto podmienkach rozhodnúť, či túto prácu vykoná.

Tieto informácie je preto možné zhrnúť nasledovne: v zime je možné vykonať izoláciu polyuretánovou penou, ale je potrebné vziať do úvahy viaceré aspekty, že spoločnosť, ktorá aplikuje v zime, musí urobiť viac práce, aby sa takéto zahrievanie urobilo alebo použilo vhodný materiál umožňujúci prácu pri nízkych teplotách.

Nieje možné dodržiavanie ceny v letnom období a cenená zimnom období musí byť iná ak nejdeme na úkor kvality.