Bezpečnostné vybavenie

Zdravie je najdôležitejšou vecou nášho života. Používajte osobné ochranné pomôcky pri striekaní polyuretánovej peny na ochranu dýchacieho systému pred prachom, plynmi a prchavými časticami

Pri práci s polyuretánovou penou je veľmi dôležité dodržiavať bezpečnostné pravidlá.

Postrek polyuretánovej peny vytvára nebezpečné výpary a častice, ktoré môžu byť dlhodobo inhalované a môžu byť nebezpečné pre zdravie. Odporúča sa používať plynové masky, ktoré sú špeciálne vybrané na striekanie polyuretánovej peny.

Najpopulárnejšie masky na trhu vhodné na ochranu pri práci s polyuretánovou penou sú masky série 3M 6000. Pre náročnejších zákazníkov, ktorí oceňujú pohodlie práce v lete v teplotách nad 20 ° C, odporúčame drahšie, ale ľahšie ovládateľné systémy s núteným prívodom vzduchu Radu VERSAFLO a systémov JUPITER. Odporúča sa používať cetotvárové masky , pretože sú určené pre ochranu dýchacích ciest a oči proti nebezpečným chemickým látkam.

Dôležitým prvkom vybavenia osoby, ktorá strieka polyuretán, je ochranný oblek s kapucňou, ktorá chráni hlavu. Ak sa pena nanáša na odev, bude veľmi ťažké ju odstrániť. Rukavice sú veľmi dôležitým prvkom oblečenia. Je zakázané striekať penu bez rukavíc. V opačnom prípade môže dôjsť k podráždeniu kože, pokožky a infekcii.

Cena na vyžiadanie

  Meranum s.r.o.

  Kirejevská 1173/41,
  979 01, Rimavská Sobota

  E-mail

  info@wintermann.sk

  Tel. číslo

  +421 949 605 888