Nástroje na spracovanie

Rozstrekovaním prúdu polyuretánovej peny na povrch nie sme schopní regulovať rast polyuretánovej peny. Niekedy pena príliš narastie a musíme znížiť prebytok. Bez toho by nebolo možné montovať sadrokartónové dosky.

Naša spoločnosť testovala niekoľko riešení na rezanie prebytočnej peny. Vyskúšali sme pneumatický nôž s pneumatickým pohonom a pílový kotúč nazvaný Lisi Ogon. Ďalším riešením bola fréza na reťazovú pílu, 60 cm nôž z minerálnej vlny a penový škrabák. Pre čo by ste sa mali rozhodnúť aby ste ušetrili čas a že práca bude vykonaná správne?

Pneumatický nôž

Pneumaticky nôž je vyrobený najme pre drevostavby spracovanie (rezanie a vyrovnanie), polyuretánových pien.Nôž je na rezanie peny otvorených buniek bezprašnú prácu a zjednodušenie práce

 

Ukážka práce s pnemuatickým rezačom:

Pilová čepeľ pre Lisi Ogon

Toto je mierne lepšie riešenie ako pneumatický nôž, ale problém vibrácií celej píly zostáva rovnaký.  To nie je ideálny spôsob, ako rezať polyuretánovú penu, ale pokiaľ ide o peniaze, je to celkom dobrá cesta.

Ručný nôž s čepeľou 90 cm

Ručný nôž je vyrobený z ocele a je veľmi ostrý. Stačí aplikovať a ťahať polyuretánovú penu s otvorenými bunkami a odstrániť ju. Jednoduché, lacné a efektívne riešenie. Nevýhodou tohto riešenia je časovo náročné vykonávanie. Musíte pomaly odstrihnúť penu z trámov alebo priečok.

Frézka na báze polyuretánovej peny poháňaná reťazovou pílou

Toto riešenie stojí veľa, ale je účinné pri odstraňovaní nadbytočnej polyuretánovej peny. Nevýhodou tohto riešenia je výroba jemných častíc polyuretánovej peny, ktoré sú všade tam, kde pracujeme. Cena za stroj na frézovanie peny je od 1 000 do 1 800 USD.

Manuálny škrabák

Polyuretánová penová škrabka skutočne slúži ako hrebeň na česanie konských vlasov. Skladá sa z niekoľkých kruhov vyrobených z nástrojovej ocele. Výhodou tejto metódy je jej jednoduchosť a cena. Nevýhodou tejto metódy je čas, v ktorom vykonávame prácu.

Cena na vyžiadanie

  Meranum s.r.o.

  Kirejevská 1173/41,
  979 01, Rimavská Sobota

  E-mail

  info@wintermann.sk

  Tel. číslo

  +421 949 605 888