Keď čelíme výberu materiálu na izoláciu podkrovia často kladené otázky ako zatepliť alebo izolovať podkrovie je na internete písaného veľa toho ako fóra ktoré o danej téme píšu.

Pokiaľ ide o izoláciu podkrovia, polyuretánová pena vo verzii s otvorenými bunkami je senzačným produktom. Výhody si môžete prečítať na mnohých miestach. Na rôznych internetových fórach môžete nájsť aj negatívny názor, ktorý bohužiaľ veľmi často  nieje pravdou , ale nie je to prekvapujúce, pretože väčšinou len ľudia, ktorí to robia kvôli svojmu záujmu sú ľudia (zaoberajú sa izoláciou vlny alebo predávajú tento materiál) , alebo skôr tí , ktorý nedokážu rozlíšiť montážnu penu od polyuretánovej peny použitej na izoláciu podkrovia.

Izolácia medzi poschodí?

Stáva sa, že na stretnutiach s klientmi , v niektorých prípadoch neodporúčame , aby sa aplikovala pena ( ak to investorovi nevadí navýšenie investície) záleží o dohode s klientom.

Zoberme si konkrétny príklad. Na stretnutí týkajúceho sa izolácie podkrovia si zákazník okrem toho kladie otázku týkajúcu sa použitia uzavretej bunkovej peny na podlahu medzi úrovňami. Ako viete, pena s uzavretými bunkami je materiál s veľmi dobrým lambda koeficientom. Okrem toho je hydroizolačná a nie je prekvapujúce, že stavitelia domov sa pýtajú na túto metódu.

Avšak v prípade, že máme nový dom a plánovanú hrúbku izolačného materiálu z expandovaného polystyrénu, nemáme v tomto prípade žiadne informácie na navrhnutie izolácie peny. Je to iné, ak potrebujeme získať veľmi dobrý koeficient s najtenšou možnou vrstvou, ale pravdepodobne to nie je potreba. Podľa nášho názoru nestojí za investovanie príliš veľa do izolácie medzi úrovňami – musíme si uvedomiť, že táto izolácia nás oddeľuje od miestností s rovnakou alebo podobnou teplotou. Táto izolácia je navrhnutá tak, aby udržala teplo na určitom poschodí budovy, preto si odpovedzte na to, do akej miery je to veľmi dôležité. Na prízemí a podkroví chceme, aby prevládali podobné teploty. V tomto prípade nemá zmysel investovať do izolácie penou z uzavretou štruktúrou , pretože je to drahšie riešenie ako polystyrén . pre podobné teploty.

Mali by sme začať s porovnaním rôznych materiálov s takýmto čítaním. Je len prirodzené, že sa k novej polyuretánové izolácie a hydroizolácie začali požívať čo najviac ľudí ako aj firmy. Tiež nevadí investorom, že žiadajú technické podrobnosti a záruky týkajúce sa izolácie. To všetko potvrdzuje presvedčenie, že investor, ktorý sa chce pýtať na takéto otázky, si chce vybrať  najlepší materiál na izoláciu striech, a chce vedieť, čo je najlepší spôsob, ako  zatepliť  čo najefektívnejšie.

Polyuretán trvanlivosť

Medzi najdôležitejšie vlastnosti patrí trvanlivosť polyuretánovej peny. Toto je argument, ktorý treba zohľadniť. Samozrejme, podobné systémy budú mať podobnú trvanlivosť, tiež  podobné pene, ale s touto metódou budeme stále potrebovať doplnkové materiály, tj utesnenie priestoru medzi stenou a strechou, medzi štítovou stenou a strechou a izoláciou stropu. V tomto ohľade je polyuretánová izolácia oveľa lepšia. Ak sa aplikovaná pena  vykonáva po izolácii vonkajších stien, potom máme možnosť spojiť tieto dve vrstvy izolácie.

Ďalší argument v otázke “ Ako zatepliť podkrovie ?“ je to tesnosť. Pena je schopná sa dostať všade aj do najmenšej trhlin, všetky zákutia  budú tesne vyplnené. Okrem toho Izolácie striekáné pur vytvorí jednotnú štruktúru bez spojov. Ak k tomu pridáme skutočnosť, že pena s otvorenými bunkami prenáša vodnú paru, ale účinne zastavuje úniku tepla odoláva prienuku tepla , odpoveď je jednoznačná.