Táto otázka je veľmi aktuálna a často kladná . Na jednej strane existuje veľká skupina ľudí, ktorí majú záujem o izoláciu polyuretánovou penou a na druhej strane na internete neexistuje žiadna publikácia o tom, či je polyuretánová pena škodlivá kvôli tomu chceme informovať ľudí ako aj investorov ohľadom polyuretánovej izolácie a o jej výhodách.

Nie sme prekvapený skutočnosťou, že niekto sa snaží odradiť od používania polyuretánovej peny na izoláciu podkrovia  – na trhu sú totiž iné konkurenčné materiály, a bohužiaľ jedna z foriem propagácie je distribúcia negatívnych názorov na konkurenciu.

Musíme si uvedomiť, že polyuretánová pena je pre mnohé spoločnosti obrovskou konkurenciou. Nehovoríme len o výrobcoch, ale aj o veľkoobchodníkoch a stavebných obchodoch, v ktorých nemôžeme nájsť dobrý názor na polyuretánové izolácie dobré odozvy zbytočne. Existujú výnimky – podobné ktomu ak zákazníci sa často obracali k informáciám k predajcom materiálov stavebníctva a tam sám majiteľ si uvedomil, že nie je čo bojovať s veternými mlynmi a táto spoločnosť si rozšírila svoju činnosť alebo si našla spoluprácu so spoločnosťou ktorá pracuje nastrekom polyuretánovej izolácie v tejto situácii sa môžeme stretnúť na takomto mieste s pozitívnym názorom. Veľkoobchodníci, ak takéto služby nevykonávajú, nemajú záujem – nestačí, šírenie tejto metódy znamená ohrozenie ich záujmov.

V tejto veci budeme venovať samostatnú tému – teraz sa budeme zaoberať „škodlivosťou polyuretánovej peny“.

Prvá vec, ktorá musí byť absolútne posunutá, je skutočnosť, že v našom každodennom živote sú prítomné polyuretánové systémy v rôznych formách. Polyuretán na izoláciu podkrovia, steny a základy majú všetky potrebné povolenia, sú vyrábané v súlade s platnými normami. V susedstve v Poľsku môže každý hlavný výrobca peny predložiť Hygienický certifikát vydaný Národným inštitútom verejného zdravotníctva – Národný inštitút hygieny. Myslím si, že tento dokument by mal rozptýliť všetky obavy a poskytnúť falošné informácie ľuďom, ktorí šíria zlé informácie ohľadom polyuretánov a majú skreslené informácie. Nie každý polyuretán sa môže využívať na izoláciu podkrovia domov atď.

Prezentovaná fotografia sa týka certifikátu pre sprejové peny Synthesia, ktoré naša spoločnosť používa najčastejšie. Radi pracujeme s penami tejto spoločnosti, pretože si všimneme obrovský rozdiel v štruktúre peny a jej vôni. Možno povedať, že prakticky druhý deň po aplikácii náteru sú izby vhodné na ďalší rozvoj. Samotný proces striekania tiež nedráždi sliznicu rovnako ako peny iných výrobcov. Ale toto nie je tá najdôležitejšia

Aby sme jasnejšie zdôraznili, že peny sú bezpečné pre ľudí, a najmä pre alergikov a astmatikov (bez opeľovania), je potrebné si uvedomiť, že okolo nás sú polyuretánové peny prítomné na každom kroku – doslova na každom kroku, pretože často sú naše topánky, konkrétne podrážky, vyrobené z polyuretánu ako aj sedačky  na ihrisko,ktoré je vyrobené z tohto materiálu.

Polyuretánové izolácie sú dvojzložkové materiały :

  • ZLOŽKA A: Polyolová zmes obsahujúca katalyzátory a penotvorné činidlá;
  • ZLOŽKA B: MDI prepolymér
Polyuretán kontakt s kožou:

No, skutočnosť, že “ … kontakt polyuretánu s kožou nie je nebezpečný, pretože je to jeden z najviac hypoalergénnych materiálov. Táto vlastnosť spôsobila výrazné zvýšenie jeho používania v sektore dovoleniek, môžete pozorovať vysokú výrobu matracov obsahujúcich polyuretánové vrstvy medzi zvyškom materiálov .“

Môžeme tiež čítať ďalej: „ Flexibilná polyuretánová pena sa začala používať s výrobkami sedadiel po tom, ako bola prvýkrát použitá NASA v sedemdesiatych rokoch, aby poskytovala astronautom väčší komfort pri vzletoch a pristátiach. polyuretán .

Možnosťami polyuretánov je neúrekom

Samozrejme, že by sme si mohli vymeniť predmety na výrobu polyuretánov, ktoré sa už dlhú dobu používajú, a takýto zoznam by neskončil, od oblečenia, domácich spotrebičov, chladničiek až po automobily, kreslá alebo špecializované pneumatiky. Jednak najdôležitejšia vec je zdravie, takže  je absolútnym dôkazom bezpečnosti polyuretánových pien skutočnosť, že sa používajú na stavbu zariadení, kde sa vyžaduje najvyššia hygienická kvalita. Ako si myslíte alebo absorbujete, v ktorých sa potraviny skladujú, neobsahujú polyuretánové peny? Obsahujú – bez ohľadu na to, či ide o mäso, mlieko, maslo alebo pitnú vodu alebo zemiaky – všetky tieto miesta sú bežné izolované polyuretánových systémov.

Snažíme sa pochopiť tých, ktorí silne poškodzujú a klamlivé informácie šíria o strešných systémov z pol, polyuretánovej izolácie a tak šíria nepotvrdené informácie. Ak sa stretnú s takými argumentmi ako v tomto článku, ktorý vyvráti ich tézy, určite prídu s niektorými novými, viac či menej smiešnymi. Osobne sa riadime základným princípom v mojom živote: nemôžem sa zaoberať prácou, o ktorej osobne nie som presvedčený.