TornadoFoam striekaná izolácia

Moderná penová izolácia z  roka na rok je stále viac a viac priaznivcov používania polyuretánovej peny na izoláciu podkrovia. Ďalší vývoj tohto spôsobu izolácie je zrejmý. Ľudia, ktorí majú podkrovie izolované touto metódou, o tom môžu niečo povedať. S ohľadom na všetky faktory, nemôže prekvapiť nikoho, že čoskoro každý moderný a energeticky úsporný dom bude mať podkrovie alebo strop izolovaný PUR penou.

Dôležité vlastnosti

Na rozdiel od vzhľadu, lambda koeficient tohto materiálu nie je najdôležitejšia vec. Prvky ako trvanlivosť alebo tesnosť sú určite dôležitejšie – aj pri použití vlny s najvyššími parametrami nebude ľahké dosiahnuť podobné výsledky ako pri zateplením penou. Ďalšia vec je, že niektoré strešné konštrukcie neumožňujú účinnú izoláciu pomocou tradičných metód izolácie. V tomto prípade sa striekaná izolácia penou ukáže ako najlepší materiál. Vlastnosti PUR peny umožňujú dosahovať najmenšie zákutia, čo vytvára reálnu šancu na vytvorenie rovnomerného izolačného povrchu bez tepelných mostov.

Dôležitá informácia

V súčasnosti sa na trhu stavebných služieb objavuje ďalší prvok, ktorý spôsobí zvýšený záujem o izoláciu podkrovia penou. Okrem technických otázok by sa mali zohľadniť aj časové a pracovné náklady. Kým podkrovie v stredne veľkom dome môže byť za jeden deň izolované penou a pre komplikovanejšiu prácu môže obsluha trvať dva dni na prácu, takže pri použití tradičnej podkrovnej izolácie bude tento čas bohužiaľ tri alebo dokonca štyrikrát dlhší. Ak k týmto rastúcim nákladom na pracovnú silu prispejeme, je možné, že ceny izolácie peny budú jednoducho nižšie. Možno čoskoro nebude pre nikoho prekvapenie že polyuretánová izolácia bude časom najobľúbenejšie riešenie pre všetkých zákazníkov ktorý hľadajú dobré izolačné materiály ako aj služby.