Zateplenie polyuretánovou penou sa stáva čoraz obľúbenejšou. Často sa opakujú aj rôzne nepravdivé informácie o pene a rozpory tejto metódy izolovania . V tomto článku sa pokúsime poskytnúť informácie potrebné pre investorov, ktorí chcú využiť túto metódu na zabezpečenie budúcich úspor vo vykurovaní a izolování budov, hangáre, poľnohospodárske družstvo, využite a možnosti priemyslu ako aj výrobných procesov.

Ako pripraviť podkrovie pre izoláciu s PUR penou:

Penová izolácia môže byť vykonaná v mnohých fázach výstavby, ale najlepšie je urobiť takúto izoláciu tesne pred dokončením. Pena najlepšie priľne na izolovaný povrch, keď je povrch suchý a pri správnej teplote. Takéto podmienky sa dajú ľahko dosiahnuť v konečnom štádiu výstavby – po zhotovení podláh a omietok. Obzvlášť pri strojných omietkach do budovy vstupujeme veľké množstvo vody, takže po vysušení musí trvať určitý čas. Samozrejme, že môžeme budovu umelo vysušiť, ale bude to znamenať dodatočné náklady. Ak sa však staráme o čas, potom je toto riešenie nevyhnutné.

Pre investora je najdôležitejšie, aby bola izolácia, ktorá bola objednaná, účinná – vyhnite sa situácii, v ktorej sa pri dokončovacích prácach zrezali otvory v izolácii, aby sa závesy upevnili na stojan. Táto práca by sa mala vykonať pred použitím penovej izolácie. Tento spôsob prípravy podkrovia na striekanie peny je najbežnejší. Pred striekaním PUR peny však môžete urobiť celý rám – toto riešenie bohužiaľ sťažuje aplikačnej firme prácu , ktorá vykonáva izoláciu peny. Potom nie je schopný pekne a rovnomerne usporiadať PUR penu. Takáto prekážka môže tiež dodatočne ovplyvniť účinnosť dosiahnutia akéhokoľvek miesta. Ak investor chce nízku cenu striekania peny – mal by umožniť pred striekaním peny, zabezpečiť závesy pred nastástrekom ale aj nezostavovať profily.

Ochranná stien a okien možnosti a pochopenie zákazníka :

Ďalším prvkom, ktorý je potrebné zvážiť, je možná ochrana hotových omietok a okenných rámov. Pri väčších projektoch, kde je usporiadanie stien menej a však, ak má objekt veľa stien, ktoré sa majú chrániť, potom cenu služby sa účtuje samostatne alebo dohodou z investorom záleží podľa dohody.

Stojí za to dodať, že pre túto ochranu používame pevné fólie a omietkové pásky – obyčajné maliarske pásky nie sú schopné zostať pod tlakom tlaku vzduchu, takže páska môže byť neúčinná. Týmto spôsobom dávame zákazníkovi možnosť voľby – môže si objednať penovú izolačnú službu so samolepkami na stene alebo, aby sa znížili náklady, vykonať vlastnú bezpečnosť. Stále častejšie sa stáva, že penové izolácie sa vyrábajú v obývaných budovách, ktoré prechádzajú rekonštrukciou. Odhaduje sa, že takéto opravy, pri ktorých sa izolácia strechy vymieňa, budú čoraz viac.

Dôvodom je predovšetkým neefektívnosť izolácie tradičnými metódami. Naše skúsenosti ukazujú, že existuje mnoho ľudí, ktorí menia izoláciu podkrovia, vzdávajúc sa vlny v prospech striekánéj polyuretánovej peny.